Logo
Krajowa Izba Gospodarcza - Przemysł Rozlewniczy

Jesteśmy członkiem UNESDA-CISDA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Napojów) oraz EFBW (Europejska Federacja Producentów Wód Butelkowanych) i EBWA (Europejski Związek Producentów Wód w Dużych Opakowaniach).

15-lecie Bericap Polska Sp. z o.o.


15-LECIE FIRMY BERICAP POLSKA Sp. z o.o.

W dniu 26 listopada 2009r. odbyły się na Zamku Królewskim w Niepołomicach koło Krakowa uroczystości związane z 15-leciem działalności firmy Bericap na rynku polskim - czołowego dostawcy plastikowych zakrętek do opakowań. Otwarcia uroczystości dokonał Prezes Zarządu Bericap Polska Sp. z o.o. p. Jacek Bąk. Przy tej okazji przedstawiciele firmy zaprezentowali zebranym między innymi najnowszą ofertę dotyczącą nakrętek nazywanych „SuperShorty family" charakteryzujących się mniejszą masą i większą wytrzymałością na ciśnienie płynu rozlewanego do plastikowych opakowań. Ponadto zebrani uzyskali kompleksowe informacje dotyczące systemów kontroli jakości produkcji, organizacji pracy i planów rozwojowych w zakładzie w Nieporęcie. W programie merytorycznym prezentacji znalazło się również wystąpienie Prezesa Zarządu KIG „Przemysł Rozlewniczy" p. Wojciecha Rutkowskiego dotyczące sytuacji w przemyśle rozlewniczym naturalnych wód w opakowaniach i napojów bezalkoholowych w Polsce w 2009r. oraz przebiegu kampanii edukacyjno-naukowej „Woda - naturalnie ze źródła" prowadzonej przez biuro Izby w bieżącym roku.

W uroczystości uczestniczyło ponad 40 osób, z wśród których znaleźli się również członkowie zrzeszeni w KIG „Przemysł Rozlewniczy". Prezes Zarządu wraz Wiceprezesem p. Mieczysławem Kucharskim wręczyli w imieniu Rady Nadzorczej i Zarządu Izby Prezesowi Spółki „Bericap Polska" p. Jackowi Bąkowi okolicznościową tabliczka wraz z życzeniami dalszych sukcesów w działalności Spółki na rynku polskim i za granicą. Również przedstawiciele Spółdzielni Muszynianka i Jurajska przekazali na jego ręce gratulacje z okazji jubileuszu wraz z pamiątkowymi upominkami. Po zakończeniu konferencji miał miejsce uroczysty bankiet wraz z programem artystycznym zorganizowany także w zabytkowych pomieszczeniach pięknego zamku w Niepołomicach.