kigpr-n1 kigpr-n2 kigpr-n3 kigpr-n4
 • » 2014-10-23     Edwarda, Marleny, Seweryna    
 • Energetyki dla przepracowanych

  Środa, 22 października 2014

  Istnieje ścisły związek pomiędzy natężeniem, z jakim pracujemy i wspomagającym naszą wydajność zapotrzebowaniem na produkty energetyczne – wynika z danych zgromadzonych przez londyńską firmę badawczą Datamonitor Consumer. Z punktu widzenia producentów najważniejsze jest to, iż konsumenci doskonale o tym wiedzą. Szczegółowe informacje w tej kwestii mogą być dla branży rozlewniczej użyteczne.

 • Pet Network Day

  Poniedziałek, 20 października 2014

  TA BUTELKA JEST UŻYTECZNA Stu przedstawicieli środowisk biznesowych zajmujących się produkcją butelek typu pet oraz ich wykorzystaniem w produkcji napojów, odzyskiem i recyklingiem, uczestniczyło w zorganizowanym 9 października, w Brukseli, Światowym Dniu Sieci PET (PET Network Day). Uczestnikami obrad byli także reprezentanci Komisji Europejskiej. Tegoroczne spotkanie zorganizowane zostało przez Petcore Europe, przy udziale kilku innych branżowych stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Wód Butelkowanych /EFBW/, której Krajowa Izba Gospodarcza „Przemysł Rozlewniczy” jest członkiem.

 • Opłaty półkowe niezgodne z konstytucją

  Piątek, 17 października 2014

  PRODUCENCI MAJĄ RACJĘ, ALE… Problem przerzucania kosztów handlu na producentów, praktykowany od lat w Polsce, m.in. w postaci tzw. „opłat półkowych”, doczekał się interpretacji w orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, iż opłaty półkowe były także obecnie w dyskusjach prowadzonych podczas obrad gremiów kierowniczych Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy”, a także konferencji organizowanych przez naszą organizację.

 • Dobra Marka 2014 dla Kingi Pienińskiej

  Piątek, 17 października 2014

  WODA NA MEDAL Kinga Pienińska po raz kolejny otrzymała tytuł: Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Przypomnijmy, że chodzi o naturalną wodę mineralną klasy premium, mającą za sobą stuletnią już tradycję. Jest to woda charakteryzująca się średnią mineralizacją, niskosodowa, tak więc może być spożywana bez ograniczeń wynikających z wieku lub stanu zdrowia.

 • Polak wypija 1 kg chemii rocznie

  Wtorek, 14 października 2014

  „Woda pitna pobierana z kranu czy studni zawiera dzisiaj w jednym litrze ponad tysiąc mg związków chemicznych pochodzących z różnych odpadów. Oznacza to, że statystyczny Polak, spożywając dziennie około 3 litrów takiej wody, wypija (zjada!!!) około 3 gramów "chemii", co w ciągu roku daje kilogram.” – podaje na swojej stronie internetowej Stowarzyszenie Czysta Woda

 • Premium według Perlage

  Poniedziałek, 13 października 2014

  Echa zakończonego w ubiegłym tygodniu Globalnego Kongresu Wód Butelkowanych (Global Bottled Water Congress), który odbywał się w stolicy Węgier, dotarły do nas w postaci interesujących rozważań przedstawiciela polskiej branży napojowej. Piotr Kamecki, Water & Wine Project Advisor w firmie Polskie Zdroje Sp. z o.o., mówił w Budapeszcie o zmieniających się kryteriach klasyfikujących produkt marki premium na przykładzie wody musującej Perlage. Zapraszamy do lektury skrótu wystąpienia.

 • VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu

  Czwartek, 09 października 2014

  Forum, które rozpocznie się 15-go października w hotelu Sheraton w Warszawie i potrwa dwa dni, jest największym w Polsce tego typu wydarzeniem, adresowanym do przedstawicieli branży spożywczej oraz handlowców. Jego organizatorami jest Grupa PTWP SA, wydawca serwisów portalspozywczy.pl i dlahandlu.pl oraz magazynu Rynek Spożywczy.

 • Ogólnopolska Konferencja Producentów Wód i Napojów pod egidą Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy” odbyła się już po raz 24-ty. Gospodarzem imprezy były Uzdrowiska Kłodzkie SA - Polska Grupa Uzdrowisk. Zapraszamy do przeczytania relacji z konferencji oraz do obejrzenia zdjęć.

 • Zapraszamy do zapoznania się z danymi statystycznymi, dotyczącymi rynku wód butelkowanych w Polsce w latach 2008 - 2013.

 • Wyniki nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Hiszpanii potwierdziły, że woda butelkowana sprzedawana w Hiszpanii nie zawiera szkodliwych składników dla zdrowia publicznego. Naukowcy podsumowują: "Wnioski z badania wskazują, że zarówno opakowania szklane jak i plastikowe oraz woda butelkowana są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i są zgodne z obowiązującymi przepisami" mówi Silivia Lacorte.