kigpr-n1 kigpr-n2 kigpr-n3 kigpr-n4
 • » 2015-07-02     Kariny, Serafiny, Urbana    
 • W dniach od 29 września do 1 października 2015 r. w Hotelu Ossa Congress & Spa k. Rawy Mazowieckiej odbędzie się XXV Ogólnopolska Konferencja Producentów Wód i Napojów organizowana przez KIG"PR". Tematy wiodące to m.in: jakość produkowanych napojów, gospodarka odpadami opakowaniowymi, innowacyjność branży rozlewniczej. Przyjmujemy już zgłoszenia udziału w tej konferencji.

 • Z Cisowianką zdrowe gotowanie

  Wtorek, 30 czerwca 2015

  Znane blogerki kulinarne gotowały – bez soli, z Markiem Flisińskim, w koncepcie restauracyjnym Cisowianki - Water&Wine, w Drzewcach koło Nałęczowa. Wyszło jak zawsze: zdrowo, smacznie i sympatycznie.

 • Ministerstwo Zdrowia przygotowuje projekt rozporządzenia, zawierającego spis produktów żywnościowych, których sprzedaż od 1 września będzie zakazana w sklepikach szkolnych i stołówkach. Krajowa Izba Gospodarcza “Przemysł Rozlewniczy” została poproszona o zaopiniowanie tego projektu. Treść rozporządzenia dostępna jest w strefie dla członków w zakładce: Produkty żywnościowe zakazane w sklepikach szkolnych

 • Podwójna statuetka Golden Arrow dla Tymbarku

  Poniedziałek, 29 czerwca 2015

  Dwie złote statuetki w kategoriach „Experiential Marketing” oraz „Mobile Marketing” konkursu „Golden Arrow” przyznane zostały Tymbarkowi. Producent wyróżniony został za unikalną akcję „Jabłka Tymbark z Polskich Sadów” oraz kreatywną aplikację muzyczną „Gramofun”.

 • Syfony w natarciu

  Poniedziałek, 29 czerwca 2015

  Kampanię telewizyjną promująca urządzenia do gazowania napojów zorganizowała firma SodaStream, korzystając ze stacji TVN i TVN Style. Jest to pierwsza tego typu akcja firmy, sprzedającej syfony na polskim rynku od ubiegłego roku.

 • PET biodegradowalny

  Piątek, 26 czerwca 2015

  Coca-Cola odebrała przeciwnikom wód i napojów butelkowanych ostatni argument wymierzony w te produkty. Podczas Expo w Mediolanie zaprezentowała butelkę nazwaną PlantBottle, czyli Butelkę roślinną, która stworzona została ze stuprocentowo biodegradowalnego surowca.

 • Energetyki w Europie rosną

  Czwartek, 25 czerwca 2015

  Wzrost w segmencie napojów energetycznych może wynieść w tym roku, na kontynencie europejskim, blisko 5 proc., osiągając wielkość 550 mln litrów – prognozuje firma badawcza Canadean w opublikowanym niedawno raporcie.

 • Wody i napoje patriotycznie?

  Wtorek, 23 czerwca 2015

  Polacy kupują racjonalnie – tak przynajmniej zadeklarowało w badaniu firmy Newseria aż 85 procent ankietowanych. W praktyce jest tak nie do końca, jednakże wnioski mogą być dla branży rozlewniczej interesujące.

 • Skomentujmy projekt Rozporządzenia MZ!

  Poniedziałek, 22 czerwca 2015

  Prosimy o zgłaszanie uwag do projektu Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

 • Izotoniki w odwrocie?

  Piątek, 19 czerwca 2015

  Polacy piją coraz mniej napojów izotonicznych - informują media, zajmujące się handlem. Wskaźniki dotyczące sprzedaży, a więc i spożycia izotoników „nurkują” z roku na rok. Czy producenci mają powody do niepokoju?