kigpr-n1 kigpr-n2 kigpr-n3 kigpr-n4
 • » 2014-10-31     Urbana, Wolfganga    
 • Nowatorskie rozwiązanie służące bezpiecznemu przewozowi i składowaniu butli pięciogalonowych, wyprodukowane przez firmę Polymer Solutions International, otrzymało prestiżowy tytuł Najlepszego Produktu Water Innovation Award" 2014, przyznany podczas tegorocznej imprezy konferencyjno-targowej Water Coolers Europe w Budapeszcie.

 • Polskie Zdroje na SIAL

  Środa, 29 października 2014

  Międzynardowe Targi SIAL w Paryżu to jedna z największych tego typu imprez branży spożywczej na świecie. W tym roku odbywały się od 19 do 23 października, z udziałem blisko 6 tysięcy wystawców ze 106 krajów. Ekspozycję zwiedziło ponad 136 tysięcy producentów i handlowców z około 200 państw położonych na całym globie.

 • Czy syfony zawojują świat?

  Wtorek, 28 października 2014

  W polskich sklepach AGD pojawiło się, w nowej odsłonie, utensylium rodem prosto z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku – syfon. Oczywiście, wygląda dziś nieco inaczej niż w tamtych, siermiężnych ze współczesnego punktu widzenia czasach. Jest bardziej kolorowy i błyszczący, lecz jego przeznaczenie jest identyczne jak niegdyś – służyć ma gazowaniu głównie cieczy, którą konsument otrzymuje do domu za pośrednictwem kranu.

 • Trendy w napojach funkcjonalnych

  Wtorek, 28 października 2014

  Nowy raport firmy konsultingowej Zenith International Energy Drinks dotyczący żywności oraz napojów, zajmuje się m.in. oczekiwaniami klientów wobec napojów funkcjonalnych. Ponieważ ich konsumenci należą zwykle do osób najbardziej świadomych tego co piją, mają wobec napojów ściśle określone oczekiwania. Życzą sobie energetyków przede wszystkim opartych na surowcach wziętych prosto z natury.

 • Mineralna triumfuje nad kranówką

  Poniedziałek, 27 października 2014

  Woda wodociągowa nie dorównuje mineralnej – taki wniosek wynika z badań kontrolujących wpływ różnych rodzajów wód oraz napojów izotonicznych na organizmy sportowców. Artykuł na ten temat, pióra Krystiana Gagosia, pt. Kranówka czy izotonik? ukazał się w Gazecie Wyborczej 17-go października. Publikujemy krótkie omówienie tego interesującego materiału, adresowanego do ludzi prowadzących aktywny tryb życia.

 • Opakowania coraz lżejsze

  Poniedziałek, 27 października 2014

  TANIEJ I ŁADNIEJ - Innowacyjne pomysły związane z opakowaniami napojów mają na celu, z jednej strony: obniżkę kosztów, z drugiej: wizualne uatrakcyjnienie produktu z zamysłem zachęcenia konsumentów do zakupu. Polscy producenci również robią wiele, żeby butelki na ich wody i napoje wyglądały lepiej od konkurencji, jednak prawdziwie rewolucyjne rozwiązania wprowadzane są za granicą.

 • Polacy wracają do soków

  Czwartek, 23 października 2014

  Nie tylko łaska pańska, ale i gusta konsumentów na pstrym koniu jeżdżą. To powiedzenie jak ulał pasuje do rynku soków i nektarów, który od pewnego czasu ma tendencję falującą, co jednak, na finiszu, okazało się całkiem niezłe dla polskich producentów. Najświeższe informacje ukazały się właśnie w Raporcie rynkowym 2014 przygotowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Soków Owocowych (AIJN), a zawierającym charakterystykę branży w ponad 30 europejskich państwach.

 • Energetyki dla przepracowanych

  Środa, 22 października 2014

  Istnieje ścisły związek pomiędzy natężeniem, z jakim pracujemy i wspomagającym naszą wydajność zapotrzebowaniem na produkty energetyczne – wynika z danych zgromadzonych przez londyńską firmę badawczą Datamonitor Consumer. Z punktu widzenia producentów najważniejsze jest to, iż konsumenci doskonale o tym wiedzą. Szczegółowe informacje w tej kwestii mogą być dla branży rozlewniczej użyteczne.

 • Pet Network Day

  Poniedziałek, 20 października 2014

  TA BUTELKA JEST UŻYTECZNA Stu przedstawicieli środowisk biznesowych zajmujących się produkcją butelek typu pet oraz ich wykorzystaniem w produkcji napojów, odzyskiem i recyklingiem, uczestniczyło w zorganizowanym 9 października, w Brukseli, Światowym Dniu Sieci PET (PET Network Day). Uczestnikami obrad byli także reprezentanci Komisji Europejskiej. Tegoroczne spotkanie zorganizowane zostało przez Petcore Europe, przy udziale kilku innych branżowych stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Wód Butelkowanych /EFBW/, której Krajowa Izba Gospodarcza „Przemysł Rozlewniczy” jest członkiem.

 • Opłaty półkowe niezgodne z konstytucją

  Piątek, 17 października 2014

  PRODUCENCI MAJĄ RACJĘ, ALE… Problem przerzucania kosztów handlu na producentów, praktykowany od lat w Polsce, m.in. w postaci tzw. „opłat półkowych”, doczekał się interpretacji w orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, iż opłaty półkowe były także obecnie w dyskusjach prowadzonych podczas obrad gremiów kierowniczych Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy”, a także konferencji organizowanych przez naszą organizację.