kigpr-n1 kigpr-n2 kigpr-n3 kigpr-n4
 • » 2014-11-26     Leona, Leonarda, Lesławy    
 • Cyrk z kranówką

  Wtorek, 25 listopada 2014

  Tylko co ósmy Polak wybiera do picia wodę z kranu – wynika z analizy Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych, przeprowadzonej zarówno wśród dzieci jak dorosłych. Towarzystwo wcale nie jest tym zachwycone, co zrozumiałe, zważywszy, iż jest to organizacja, która w kampanii Zawodniacy lansuje picie wody wodociągowej.

 • AMBAR wyróżniony

  Poniedziałek, 24 listopada 2014

  Agencja Promocyjno-Handlowa AMBAR otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Lider Restrukturyzacji 2014”, organizowanym corocznie przez Wydział Zarządzania Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Informujemy o tym z satysfakcją, jako że AMBAR jest członkiem KIG „PR”, zaś jej właściciel, Tadeusz Wojtaszek, pełni funkcję prezesa zarządu izby.

 • Tymbark to potęga

  Piątek, 21 listopada 2014

  Tymbark to pośród napojów najsilniejsza marka w Polsce – ogłoszono w podsumowaniu tegorocznej edycji projektu Superbarnds. Na liście 20-tu najsilniejszych marek na polskim rynku, obejmujących również marki globalne, Tymbark znalazł się na 11-tym miejscu. Z marek spożywczych wyprzedził go tylko E. Wedel, sklasyfikowany na siódmej pozycji. Kolejna z firm napojowych, Coca-Cola, zajęła miejsce 18-te.

 • Danone broni mniejszych

  Czwartek, 20 listopada 2014

  Danone Waters przestrzega przed planami wprowadzenia przez UE przepisów zobowiązujących firmy produkujące wody butelkowane do obligatoryjnego określania wpływu ich produktu na środowisko. Chodzi o obowiązek tzw. PEF – Product Environmental Footprint. Zdaniem ekspertów Danone, taki powszechny obowiązek niesie z sobą ryzyko dyskryminacji i finansowego przypierania do muru zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw.

 • KIG „PR” serdecznie zaprasza członków izby, i nie tylko, do udziału w wielkiej mikołajkowej imprezie, od dekady skutecznie promującej wody butelkowane jako napój, który powinniśmy pić przez cały rok. Zabawa będzie przednia. W załączeniu znajduje się formularz zgłoszeniowy udziału w podwawelskim Pochodzie Mikołajów.

 • Usługi geologiczne KIG "PR"

  Piątek, 14 listopada 2014

  PROFESJONALNIE DLA BRANŻY - Zespół Geologiczny działający w ramach Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy” zaprasza do składania zleceń na wszelkiego typu opracowania geologiczne związane z rozlewnictwem wód butelkowanych oraz z wodami leczniczymi i torfami leczniczymi. Działający od początku działania izby zespół wykonał już setki tego typu dokumentacji. Oprócz tego, opracował dziesiątki opinii i ekspertyz dotyczących technologii ujęć wody oraz urządzeń rozlewniczych w samych rozlewniach.

 • Woda jest pamiętliwa

  Piątek, 14 listopada 2014

  Wody powierzchniowe w Polsce nie nadają się do uzdatniania do parametrów bezpiecznej wody pitnej od ponad 50-ciu lat. Nie tylko u nas, zresztą, dlatego w wysoko cywilizowanych państwach świata, gdzie ta prawda funkcjonuje w świadomości społecznej, spożycie wód butelkowanych pochodzących z ujęć podziemnych jest znacznie wyższe niż nad Wisłą.

 • Zapraszamy do reklamy

  Czwartek, 06 listopada 2014

  Informujemy uprzejmie, że niebawem ukaże się kolejny numer kwartalnika branży rozlewniczej pt. „Źródło”, w związku z czym przyjmujemy reklamy oraz teksty sponsorowane do tego czasopisma. Zapraszamy do współpracy reklamowej również ze stroną internetową KIG ”PR”. W tym celu prosimy o kontakt z Biurem Zarządu, tel. 12 257 93 60.

 • Wodą w ebolę

  Środa, 05 listopada 2014

  Lekarka, która ratując zarażonych wirusem eboli mieszkańców Nigerii sama padła ofiarą epidemii, twierdzi, że swoje wyzdrowienie zawdzięcza determinacji w przyjmowaniu leków oraz minerałom zawartym w wodzie, spożywanej w dużych ilościach. Napisał o tym Financial Times z 14 października br.

 • Źródlana wyprzedziła mineralną

  Poniedziałek, 03 listopada 2014

  Sprzedaż wód źródlanych nad Sekwaną po raz pierwszy w historii jest większa od sprzedaży wód mineralnych. Tę sensacyjną wiadomość podał na swoim prywatnym blogu Richard Hall, prezes Zenith International, ekspert do spraw żywności i napojów. Notatkę na ten temat opatrzył tytułem: „Francuska rewolucja w wodzie”.