kigpr-n1 kigpr-n2 kigpr-n3 kigpr-n4
 • » 2015-02-01     Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego    
 • Bisfenol A (BPA) bezpieczny!

  Czwartek, 29 stycznia 2015

  Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności obniżył wielkość dawki szacunkowego bezpiecznego poziomu BPA, określanego jako „tolerowane dzienne pobranie” (TDI), do 4 mikrogramów na kilogram masy ludzkiego ciała dziennie. Chodzi o wartość dwanaście i pół razy niższą niż w poprzednio obowiązującym poziomie. Zmiana jest skutkiem pozyskania dokładniejszych danych oraz metod służących ocenie ryzyka.

 • Złoty medal dla Nałęczowianki

  Środa, 28 stycznia 2015

  Jedna z najbardziej znanych polskich wód butelkowanych – Nałęczowianka, której producentem jest Nestle Waters, znalazła się w grupie najwyżej ocenionych produktów wystawianych na XVII Międzynarodowych Targach Biznes-Żywność-Medycyna-Auto Flota Rzeszów 2014, organizowanych przez Grupę Kapitałową Specjał. Gratulujemy!

 • Nowa woda z Nałęczowa

  Poniedziałek, 26 stycznia 2015

  Sredniozmineralizowana dla każdego. Kolejny interesujący produkt zaproponowały konsumentom Polskie Zdroje, dystrybutor wyłącznie naturalnych wód butelkowanych. Do sklepów trafia właśnie nowa woda średniozmineralizowana Nałęczów Zdrój. Jej skład czyni ją napojem odpowiednim dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku i stanu zdrowia. Nowatorska jest również butelka, do której woda jest rozlewana.

 • Z Cisowianką ugotujesz jak należy

  Piątek, 23 stycznia 2015

  Zakończony został pierwszy etap akcji społecznej pod nazwą „Cisowianka. Gotujmy zdrowo – mniej soli”. Rozpoczęta w maju minionego roku kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem. To dobry przykład działań przekonujących opinię publiczną, że podstawą zdrowia jest odpowiednie żywienie, najlepiej z wykorzystaniem cennego ekologicznego produktu, którym są wody butelkowane.

 • Ustronianka – jedna z najbardziej znanych w kraju firm produkujących wody butelkowane, uzyskała tytuł Oficjalnego Sponsora Piłkarskiej Reprezentacji Polski. Jest to wynik umowy partnerskiej, którą rozlewnia podpisała z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Informujemy o tym z prawdziwą przyjemnością, jako że Ustronianka jest jednym z najbardziej aktywnych członków Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy”.

 • Będzie nowe "Źródło"

  Poniedziałek, 19 stycznia 2015

  Wydany przed Świętami Bożego Narodzenia numer kwartalnika „Źródło” zbiera przychylne opinie czytelników, czyli Państwa, a my tymczasem przygotowujemy się do kolejnej edycji naszego czasopisma. Zgodnie z założeniami Rady Programowej chcemy, by jego treść była jak najbardziej przydatna ludziom zatrudnionym w branży. Dlatego też oczekujemy od Was aktywności w kreowaniu zarówno problematyki podejmowanej na łamach, jak też udziału w tworzeniu konkretnych informacji oraz materiałów publicystycznych.

 • Lubimy w szkle

  Czwartek, 15 stycznia 2015

  Polska jest europejskim liderem w produkcji opakowań szklanych. Wzrost tego asortymentu, w pierwszym półroczu minionego roku, wyniósł aż 10 procent, czyli ponad trzykrotnie więcej niż w kolejnym pod tym względem kraju – Wielkiej Brytanii. Popyt na szklane opakowania widoczny jest również w polskiej branży rozlewniczej, co obserwujemy w postaci stosowania butelek, do których rozlewane są wody źródlane i mineralne.

 • Soki dla każdego

  Poniedziałek, 12 stycznia 2015

  Soki pijemy głównie dlatego, że uważamy je za zdrowe. Co więcej, konsumenci oczekują, że będą jeszcze zdrowsze, a przy tym… innowacyjne i to w kilku aspektach – wynika z najnowszego raportu firmy konsultingowej Zenith International. Akurat polscy producenci nie mają powodów do narzekania na poziom sprzedaży, ale na innych rynkach, w tym także w Europie Zachodniej, nie jest różowo.

 • Baobab w butelce

  Środa, 07 stycznia 2015

  Nie wiadomo, na razie, jak spodobał się amerykańskim konsumentom nowy napój koncernu PepsiCo o smaku chipsów Doritos. Testowe partie tego specjału rozprowadzane są w Stanach Zjednoczonych, w wybranych uniwersytetach. Grupa docelowa wybrana została nieprzypadkowo, gdyż to właśnie młodzież otwarta jest najbardziej na wszelkiego typu eksperymenty. Czy tamtejsi studenci polubią smak chipsów także w napoju?

 • Nowy numer "Źródła"

  Wtorek, 23 grudnia 2014

  Kwartalnik ŹRÓDŁO, wydawany przez Krajową Izbę Gospodarczą „Przemysł Rozlewniczy”, ukazał się właśnie po raz pięćdziesiąty pierwszy. Czasopismo, kontynuując swoje wieloletnie tradycje, powstało tym razem według nowej koncepcji, stawiającej na aktualność informacyjną, bliską współpracę z firmami oraz szeroko rozumianą edukację, skierowaną zarówno do pracowników przedsiębiorstw, jak też czytelników spoza naszego sektora.