kigpr-n1 kigpr-n2 kigpr-n3 kigpr-n4
 • » 2014-09-21     Darii, Mateusza, Wawrzyńca    
 • Nowa strona

  Poniedziałek, 21 lipca 2014

  Szanowni Państwo, Zapraszamy na naszą nową stronę, która działa już od lipca 2014 roku. Licencja poprzedniej strony skończyła się 16 czerwca 2014 roku,

 • Informujemy, iż w dniach 30.09-2.10.2014 roku odbędzie się XXIV Ogólnopolska Konferencja Producentów Wód i Napojów w Polanicy-Zdroju organizowana co roku przez Krajową Izbę Gospodarczą “Przemysł Rozlewniczy”. Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji. Jeżeli chcieliby Państwo wziąć udział, prosimy o wypełnienie formularza i przysłanie na adres e-mail: biuro@kigpr.pl. W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Zarządu KIG”PR”: 12 257 93 69, 669 939 396

 • Zapraszamy do zapoznania się z danymi statystycznymi, dotyczącymi rynku wód butelkowanych w Polsce w latach 2008 - 2013.

 • Wyniki nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Hiszpanii potwierdziły, że woda butelkowana sprzedawana w Hiszpanii nie zawiera szkodliwych składników dla zdrowia publicznego. Naukowcy podsumowują: "Wnioski z badania wskazują, że zarówno opakowania szklane jak i plastikowe oraz woda butelkowana są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i są zgodne z obowiązującymi przepisami" mówi Silivia Lacorte.

 • Global Bottled Water Congress

  Poniedziałek, 08 września 2014

  W dniach 6 - 8 października 2014 roku w Budapeszcie na Węgrzech odbędzie się 11. Global Bottled Water Congress, organizowany przez Zenith International. Tegoroczny program będzie obejmował m.in. wieczór poświęcony raportom rynkowym na temat globalnych trendów wody smakowej i funkcjonalnej, innowacji oraz trendów na rynku wody butelkowanej. Swoje wystąpienie będą mieli dyrektorzy naczelni takich firm jak Nestlé Waters i Niagara a także CISOWIANKA.

 • W czerwcu tego roku został uruchomiony projekt badawczy, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, POLYMARK. Projekt ten ma na celu zwiększenie możliwości recyklingu butelek PET, tym samym przyczynić się do rozwoju gospodarki obiegowej Unii Europejskiej. Miło nam poinformować, że Krajowa Izba Gospodarcza "Przemysł Rozlewniczy" jako członek Europejskiej Federacji Wód Butelkowanych, uczestniczy w tym projekcie.

 • Technologia LiquiForm jest nową propozycją skierowaną dla branży rozlewniczej. Jej istotą jest połączenie procesów formowania z rozdmuchem i napełniania butelek PET - do formowania butelek używa się wtłaczanego pod ciśnieniem napoju. Technologia LiquiForm została opracowana przez spółkę joint venture koncernów Amcor i Sidel.

 • Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z Festiwalu Wód Mineralnych, który odbył się 9 - 10 sierpnia 2014 roku w Muszynie, a Krajowa Izba Gospodarcza "Przemysł Rozlewniczy" była jednym z jego organizatorów.

 • Do Sejmu skierowany został nowy projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii.

 • Jakość i wody butelkowane

  Poniedziałek, 28 lipca 2014

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, dotyczącego jakości wody butelkowanej, wyprodukowanego przez Europejską Federację Wód Butelkowanych, której KIG"PR" jest członkiem.

 • Soki - polska specjalność

  Poniedziałek, 21 lipca 2014

  Polska jest największym producentem zagęszczonego soku z jabłek (235 tys. ton w sezonie 2013/2014) w Europie i drugim co do wielkości na świecie - wyprzedzają nas Chiny, z produkcją ok. 600 tys. ton/rok.

 • Woda z sieci wodociągowych

  Poniedziałek, 21 lipca 2014

  Zapraszamy do przeczytania artykułu "Woda z sieci wodociągowych" opublikowanego w nr 02/113/2014 "Bezpieczeństwa i Higieny Żywności", napisanego przez dr hab Henryka J. Bartonia.

 • Zarząd Krajowej Izby Gospodarczej "Przemysł Rozlewniczy" wraz z Zarządem Uzdrowisk Kłodzkich zapraszają na XXIV Ogólnopolską Konferencję Producentów Wód i Napojów, która odbędzie się 30.09.- 02.10.2014r. w Polanicy-Zdroju.

 • 24 czerwca 2014 roku w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się posiedzenie Rady Gospodarki Żywnościowej. Przedstawicielem przemysłu rozlewniczego wód i napojów w Polsce na tym spotkaniu był Prezes Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej "Przemysł Rozlewniczy", pan Tadeusz Wojtaszek.